Новини
12 Февруари 2010 г. - 05:53 ч.

Левски загуби от Легия Варшава с 0:2

Левски загуби от полския Легия Варшава с 0:2 в поредната си контролна среща играна в Кипър. И двата гола за поляците паднаха след изпълнения на дузпи в последните минути на двубоя. Левски не можеше да разчита на контузените Христо Йовов и Майкъл Тевия, както и на възстановяващия се след операция Владимир Гаджев.

Шампионите имаха превъзходство преди почивката. Още в четвъртата минута Мирослав Антонов се измъкна на отлична позиция в наказателното поле след точен извеждащ пас на Седрик Бардон, но ударът му беше избит от вратаря на съперника Ян Муха. В следващите минути Жоазиньо на два пъти нацели напречната греда на вратата на Легия. Първата опасност кариоката сътвори в 9-та минута след шут с десния крак, а три минути по-късно центрира остро и след рикошет в бранител на Легия топката кацна на напречната греда. В 18-та минута отново след отличен пробив на Жоазиньо последва центриране по земята, което бе насочено към нахлувашия на скорост Миро Антонов, но шпагата на тарана не достигна топката.

Две минути по-късно Димитър Телкийски беше ударен лошо След грубо влизане от капитана на поляците Диксон Чото и напусна принудително терена с контузия в десния глезен. На негово място срещата доигра Николай Димитров.

До почивката "сините" продължиха да доминират, но вратаря Муха се намеси решително в няколко ситуации. Словашкият страж първо спаси силен шут след късо изпълнение на фаул от страна на Георги Сърмов, а малко по-късно парира удар с глава отново на халфа на сините след центриране на Димитров от корнер. В 43-ата минута Александър Александров се измъкна в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Муха за пореден път се намеси на ниво.

Поляците стигнаха до първото си по-сериозно положение в 67-ата минута, когато Себастиан Шахаловски беше изведен сам срещу Георги Петков, но вратарят на "сините" се намеси вещо и изби.

Така се стигна до 79-ата минута, когато при явно положение на засада резервата Бартоломей Гжелак се измъкна зад гърба на защитата сам срещу Георги Петков и беше повален от него в пеналтерията. Последвалият единадесет метров наказателен удар бе реализиран от Мачей Ивански. Само три минути по-късно след бърза контраатака на Легия Веселин Минев повали Шахаловски в пеналта и Ивански отново реализира от бялата точка за крайното 2:0. В последствие гол на Георги Христов след разбъркване в наказателното поле беше отменен заради засада, а в 88-ата минута Ариел Борисюк получи втори жълт за грубо нарушение.

В самия край на двубоя Дарко Тасевски пострада, след като съперник падна върху коляното му и македонския национал напусна принудително, заменен от Еньо Кръстовчев. Последната уговорена контрола на този етап  в Кипър ще бъде на 15 февруари срещу Слован Либерец отново от 15 часа.